, 2021/9/4

US Open: Oszaka Naomi címvédésének a tinédzser Leylah Fernandez vetett véget

US Open: Oszaka

Naomi Oszaka US Open-címvédése véget ért, mivel a harmadik fordulóban a kanadai tinédzser Leylah Fernandez lenyűgöző teljesítménye miatt elbukott.

A 18 éves Fernandez kihasználta, hogy Osaka elvesztette a hidegvérét, és figyelemre méltó, 5-7 7-6 (7-2) 6-4-es győzelmet aratott. Osaka a második szettben a meccsért adogatva brékelt, és egy gyenge tie-break után Fernandezé lett a kezdeményezés a New York-i fényekben.

A tinédzser nem tudta visszatartani a mosolyát, amikor fantasztikus győzelmet aratott. Osaka a második szettben elszenvedett brék után sem tudta visszanyerni a nyugalmát, kétszer is a földre dobta az ütőjét, amikor a tie-break elszállt előle. Fernandez a harmadik szett nyitójátékában brékelt, és erőteljes előjátékát felhasználva győzelmet aratott.

A negyedik fordulóban egy másik Grand Slam-bajnokkal, Angelique Kerberrel találkozik majd. "Már az elejétől kezdve tudtam, hogy képes vagyok nyerni" - mondta Fernandez. "Nem Naomira koncentráltam, csak arra, amit tennem kell. A közönség hatalmas különbség volt - segítettek nekem a győzelemben". A tinédzser Alcaraz sokkolta a harmadik kiemelt Tsitsipast. A brit Evans elképesztő visszatérést produkált.

Garbine Muguruza és Simona Halep továbbjutott. Élő eredmények, eredmények és a játék sorrendje. Fernandez megőrizte hidegvérét - Osaka elveszíti a sajátját

Naomi Osaka. Naomi Osaka 2018-ban és 2020-ban is megnyerte a US Opent, legyőzve Serena Williamst, illetve Victoria Azarenkát. Osaka nehéz elmúlt hónapokon van túl, és nyolc hetes szünetet tartott, hogy mentális egészségét védje, miután nyíltan beszélt a depresszióval való küzdelméről.

Kevés időt töltött a pályán, az elmúlt két hónapban mindössze öt meccset játszott, és New Yorkban a harmadik fordulóban szabadkártyával jutott tovább, miután ellenfele visszalépett. Az első szettben és a második szett nagy részében Osaka úgy tűnt, hogy ura a helyzetnek, annak ellenére, hogy Fernandez az előkezével és az erős adogatásával felzárkózott hozzá.

6-5-nél Osaka elvesztette a ritmusát, és Fernandez döntő brékelőnyhöz jutott, amikor hosszúra küldött egy előkezes labdát. A tie-break gyorsan elúszott a kétszeres US Open-bajnoktól, Osaka gesztikulált magának és a pályának, miközben a közönség ellenfele mögé állt. A világranglista 70. helyén álló Fernandez teljesen ellentétben állt Osakával, ünnepelte erős ütésjátékát, és a levegőbe pumpált, amikor Osaka elhibázott ütése döntőbe juttatta a meccset.

Osaka a harmadik szett cseréit egy törülközővel a fején töltötte, hogy próbálja visszanyerni a nyugalmát, de a frusztráltsága még mindig nyilvánvaló volt, mivel korán brékhátrányba került, és két bréklabdát is hárítania kellett, hogy elkerülje a 3-0-s hátrányt. Bár villanásokat mutatott a legjobb formájából, nem tudott bréklabdát szerezni Fernandez adogatásánál, a tinédzser pedig a közönségből táplálkozott.

Osakát kifütyülték, amikor Fernandez 30-0-s állásnál várakozásra kényszerítette a tinédzsert, aki a meccsért adogatott, de a kanadai válaszolt egy ütésgyőzelemmel, és három meccslabdát szerzett. Csak egy kellett neki, megfordult és ünnepelt, amikor Osaka egy keresztpályás előkezes labdát küldött messzire.

Elemzés

Néhány órával azután, hogy a 18 éves Carlos Alcaraz kiütötte Stefanos Tsitsipas-t, egy másik tinédzser is izgalomba hozta az Arthur Ashe Stadiont egy merész és higgadt produkcióval. Egy szoros és magas színvonalú mérkőzésen úgy tűnt, hogy Oszaka javára dől el a mérkőzés, amikor 6-5-ös, sima játszmás győzelemmel adogatott. De ekkor a címvédő előkeze elhagyta őt, és a frusztrációja elhatalmasodott rajta.

Osaka kevés meccset játszott - a mentális egészségének megőrzése érdekében szünetet tartott a sportágban -, de a döntő szett elején elvesztett adogatása után ismét fenyegetőnek tűnt. De ez már túl későnek bizonyult. Fernandez balkezes szervája egész este gondot okozott Osakának, és néhány ütemes visszatéréssel segítve a kanadai nem hagyta ki a lehetőséget.

Halep legyőzte az "őrületet a pályán

Simona Halep két Grand Slam-győzelmét 2018-ban a francia nyílt bajnokságon, 2019-ben pedig Wimbledonban aratta. A 12. helyen kiemelt román Simona Halep visszatalált a vádlisérülés előtti formájához, és küzdelmes 7-6 (13-11) 4-6 6-3-as győzelmet aratott a kazahsztáni Elena Rybakina felett.

Az erősen lekötött jobb combjával játszó Halep három szettlabdát hárított az első szett tie-breakjében, és mindkét szettben brékhátrányból kellett visszavágnia.

"A meccs előtt szuper stresszes voltam, és azt mondtam [az edzőjének] Darren Cahillnek, hogy az előkezem elveszett. Szóval már nem érzem" - mondta Halep.

"Voltak érzelmeim. Ideges voltam. És egy kicsit megőrültem a pályán is, a frusztráció kicsit elkapott. "De küzdöttem, és ez a győzelem nagy önbizalmat ad nekem, hogy a játékom kezd visszatérni, és a küzdőszellem is megvan."

A következő ellenfele az ötödik helyen kiemelt Elina Svitolina lesz, miután az ukrán 6-4 6-2-re legyőzte az orosz Daria Kasatkinát. A Grand Slam-bajnokok csatáját korábban Garbine Muguruza nyerte, aki Victoria Azarenkát győzte le a negyedik fordulóba jutásért. Mindkét játékos nyert már Slam-tornát és volt világelső, de a spanyol Muguruza 6-4 3-6 6-2-re legyőzte a fehérorosz Azarenkát.

Muguruza, aki legközelebb a francia nyílt bajnok Barbora Krejcikova ellen játszik, először jutott a negyedik fordulóba Flushing Meadowsban. A Roland Garros-bajnok Krejcikova az orosz Kamilla Rakhimova 6-4 6-2-es legyőzésével folytatta elképesztő szezonját. A belga Elise Mertens 6-3 7-5-re verte a tunéziai negyeddöntős Ons Jabeurt, így a második helyen kiemelt Aryna Sabalenka vagy a hazai kedvenc Danielle Collins ellen léphet pályára.